Neden Led Teknolojisi

Home / Neden Led Teknolojisi

Melalux, alanında elde ettiği bilimsel bilgi birikimiyle, son yılların öne çıkan LED aydınlatma teknolojisini kullanarak sağlıklı aydınlatmanın öncülerinden olma yolunda hızla ilerliyor.

LED Aydınlatma (Light Emitting Diode) son yıllarda çok geniş bir alanda kullanılmaya başlandı. Diğer aydınlatma elemanlarıyla karşılaştırıldığında LED aydınlatma tasarruf, verimlilik, güvenlik ve modern görünüm gibi konularda sahip olduğu bir çok avantajla henüz yeni olmasına rağmen şimdiden bir çok alanda kullanılmaya başlandı. Cep telefonları, otomobil farları, vitrinler vb. alanlardan sonra LED Aydınlatmaları yakın zamanda yaşadığımız her alanda görmeye başlayacağız.

 

Diğer aydınlatma elemanlarıyla karşılaştırıldığında LED’in en öne çıkan özelliği enerji verimliliğidir. LED’ler diğer aydınlatmaların aksine dışarıya ısı yaymaz ve enerjisinin önemli bir kısmını ışık olarak dışarı verir. Böylece dokunulduğunda elinizi de yakmaz. Ayrıca çarpmalara karşı dayanıklıdırlar; bu onları uzun ömürlü yaparken, ayrıca de güvenli olmalarını da sağlamaktadır. LED’ler içlerinde zararlı gaz bulundurmazlar, ultraviyole yada herhangi bir zararlı ışın yaymazlar. Ayrıca geleneksel aydınlatma araçlarına nazaran daha modern görünümüne sahiptirler. Melalux ürünleri, Avrupa’nın önde gelen aydınlatma tasarımcısı OCARI’nin yaratıcı, yenilikçi ve şık tasarımlarıyla LED aydınlatmada yeni bir çığır açıyor.

 

Kısaca Melalux’ün neden LED aydınlatma kullandığını özetleyecek olursak:

 • Az enerji tüketir.

  Geleneksel ampullere oranla %80-90’a kadar daha fazla tasarruf sağlarlar.

   

 • Modern Görünüme Sahiptir

  Bir çok renk ve tasarım seçeneği sayesinde her türlü mekanlarda hoş bir görüntü sağlar.

 • Beklemeden Çalışır

  Düşük sıcaklıkta bile çalışarak, bekleme süresi olmaksızın anında ışık yayar.

   

 • Sağlıklıdır ve Doğa Dostudur

  Zararlı ışınlar yaymaz ve geridönüşümü mümkündür.

   

 • Uzun Ömürlüdür

  Bir Led lambanın kullanım ömrü 20 yıla yakındır. Ayrıca darbelere karşı dayanıklıdır.

 • Güvenlidir

  Gerektiğinde dokunulabilir, yanma yada elektrik çarpa tehlikesi yoktur.